ترالی - تجهیزات پزشکی مهران

ترالی

ترالی یکی از وسایلی است که در محیط های درمانی و بیمارستان ها و کلینیک ها جزء ملزومات است. ترالی بیمارستانی در واقع چرخ دستی حمل وسایل، تجهیزات پزشکی و دارو است و جزء تجهیزات هتلینگ بیمارستان است که باعث خدمات رسانی راحت تر به بیماران میشود. داروها  و وسایل مورد نیاز از قبل در Trolley آماده شده اند تا در مواقع ضروری سریعا در اختیار پرسنل برای استفاده قرار گیرند.

ترالی جهت تسهیل خدمات رسانی پرسنل بیمارستان به بیمار استفاده میشود. Trolley که وزن کم و چرخ های روان داشته باشد از کیفیت خوبی بهرمند است زیرا با داشتن این ویژگی ها ترالی راحت تر و با سرعت بهتری جا به جا میشود.

ترالی ها بر اساس کاربرد و بخشی که در آن از Trolley استفاده میشود انواع مختلفی دارند مانند: احیا، اورژانس، دارو بیهوشی، پانسمان و …. که وسایل مورد نیاز هر بخش در Trolley مربوط به آن قرار میگیرد تا در مواقع نیاز با سرعت بالاتری بتوان با استفاده از آن به بیمار رسیدگی کرد.

در اصل ترالی امکان دسترسی سریع و آسان به مجموعه ای از تجهیزات خاص مثل تجهیزات جراحی را فراهم میکند. برای حرکت آسان تر، یک دسته روی این ابزار متحرک طراحی شده است. با شرط استفاده از متریال با کیفیت میتوان گفت عمر این ابزار طولانی است.

در طراحی و تولید Trolley ، مواردی همچون کاهش خطر انتقال آلودگی توسط آنها و بالاترین سطح بهداشت مورد توجه است.

یکی از عوامل مهمی که در ساخت ترالی مورد توجه است این است که این ابزار باید به طوری ساخته شود که خطر انتقال آلودکی در آن به حداقل برسد و بهداشت تا حد ممکن رعایت شود و همینطور باید از موادی تهیه شوند که امکان تمیز کردن و ضدعفونی کردن آن سریع باشد.

ویژگی های مهمی که در ساخت ترالی باید به آن توجه شود 

 • در ساخت این ابزار باید از مواد آنتی باکتریال استفاده شود تا باکتری ها و سایر میکرو ارگانیسم ها اجازه انتشار نداشته باشند.
 • برای استفاده بهتر، آسان تر و کارآمدتر از ترالی میتوان تجهیزات جانبی نظیر کشو و … برای آن طراحی کرد.
 • در محیط های درمانی و بیمارستانی که بیمار در آنجا بستری و در حال استراحت است آرامش محیط بسیار مهم است در نتیحه چرخ های Trolley را باید طوری طراحی کنیم که سر و صدایی نداشته باشند.
 • در ساخت این ابزار و برای بالا بردن سرعت عمل و کارایی پرسنل و رعایت بهداشت باید از سطل ها و کیسه های جداگانه استفاده شود.
 • امکان نظافت آسان Trolley ها باید وجود داشته باشد.

همانطور که گفته شد Trolley ها انواع گوناگونی دارند که در متن زیر انواع ترالی های بیمارستانی را معرفی میکنیم.

محصولات بیشتر: تخت بیمارستانی

انواع ترالی بیمارستانی

 1. احیا
 2. حمل پرونده
 3. بیهوشی
 4. نظافت و تی شوی
 5. حمل غذا
 6. پانسمان
 7. مانیتورینک

ترالی احیا

این وسیله تمام دارو ها و ملزومات و تجهیزاتی که بیماران قلبی ریوی ممکن است به آن احتیاج داشته باشند را در خود دارد و همینطور از آنجا که زمان در احیا بسیار مهم است این Trolley ها دارای چرخ های بسیار روان هستند که موجب میشود حرکت و جا به جایی آن ها بسیار آسان و سریع باشد.

کادر درمان از این Trolley در بیمارستان و اورژانس استفاده می کنند تا اگر بیماری با اختلال قلب و ریه روبرو شد سریع بتوانند از دارو ها و تجهیزات آن برای درمان بیمار استفاده کنند.

ترالی حمل پرونده

این ترالی به وفور در مراکز درمانی مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع Trolley خود در مدل ها و طرح های گوناگونی تولید میشود که با توجه به کارایی که از آن میخواهیم میتوانیم مدل و طرح مورد نظرمان را انتخاب کنیم.

با استفاده از Trolley ها سرعت عمل ما بالا میرود و این خود باعث رفاه حال بیماران است. معمولا تمام پرونده های مخصوص یک بخش در Trolley حمل پرونده قرار داده می شوند. در این شرایط پرستاران امکان دسترسی سریع به پرونده های بیماران یک بخش از بیمارستان را دارند.

جنس این ترالی ها از استیل های ضد زنگ است و از استحکام و دوام مناسبی برخوردار است. این Trolley معمولا در دو نوع هستند:

 • تک کشو
 • دو کشو

ترالی بیهوشی

همان طور که از اسم این ترالی نیز پیداست در اتاق عمل مورد استفاده قرار میگیرد و دارای ۱۲ باکس جداگانه است دو کشو در قسمت بالا و یک کشو در قسمت پایین که وسایل، دارو و تجهیزات مربوط به بیهوشی بیمار در آن ها قرار میگیرد تا هنگام نیاز بتوان به راحتی به آن ها دسترسی داشت. جنس Trolley از مواد با کیفیتی نظیر استیل ۳۰۴ است و برای استفاده راحتتر دو چرخ Trolley دارای ترمز است.

ترالی نظافت و تی شوی

این Trolley نیز معمولا دارای طبقات مختلفی است. بدنه این محصول را از پلاستیک یا استیل ضد زنگ درست میکنند. بسته به هدف استفاده و نوع ترالی دارای موارد زیر میباشند:

 • تی
 • خاک انداز
 • دستمال

ترالی حمل غذا

برای حمل سریع تر و راحت تر غذا از ترالی های حمل غذا استفاده می کنند. این مدل Trolley هم شامل قسمت های مختلفی است که علاوه بر این که می توان با کمک این Trolley، غذا را توزیع کرد، می توانید ظرف های کثیف را نیز در طبقات آن جا دهید و به راحتی جمع کنید.

وزن Trolley های غذا حدود ۳۰ الی ۸۰ است و حتی برخی از آن ها برای گرم نگه داشتن غذا دارای محفظه ای مخصوص هستند.

ترالی پانسمان

یکی از ابزارهای ضروری در اورژانس و بیمارستان ها ترالی پانسمان می باشد که داروها و تجهیزات پانسمان به نحوی در آن قرار داده شده اند که در هر شیفت، کادر درمان به راحتی بتوانند به آن ها دسترسی داشته باشند.

برچسب هایی که روی کشوها و طبقات این Trolley چسبانده می شوند باید به طور کاملا واضح و خوانا نوشته شده باشند تا در مواقع اورژانسی، پزشکان و پرستاران برای استفاده از آن ها بدون هیچ مشکلی بتوانند آن ها را بخوانند و در دسترسشان باشد.

بعد از هر بار استفاده از ترالی اورژانس به مسئول مربوطه اطلاع دهید که چه داروها یا تجهیزاتی را مصرف نموده اید تا آن ها در سریع ترین زمان ممکن نسبت به جایگزین کردن تجهیزات اقدام کنند.

ترالی مانیتورینگ

برای بررسی وضعیت بیمار مانیتورهایی مورد استفاده قرار میگیرد که جا به جایی آن ها به تنهایی مشکل است به همین دلیل از ترالی مانیتورینگ استفاده میکنیم تا حمل این مانیتورها را برای ما راحت کند نحوه طراحی این مانیتورها به گونه ای است که مانیتورهای گوناگون را میتوان روی آن نصب کرد. با کمک این ابزار می توانید زاویه دید مانیتور را به راحتی تغییر دهید و تنظیم نمایید.

تجهیزات پزشکی مهران تولید کننده انواع تخت بیمارستانی و ترالی و ……. استاندارد آماده ارائه بهترین خدمات با ضمانت به شما عزیزان می باشد.

برای مشاوره خرید و اطلاع از قیمت ها با یکی از شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *