تخت بیمارستانی

مرکز فروش تخت بیمارستانی در تهران

مرکز فروش تخت بیمارستانی در تهران - مهران مدیک

بهترین مرکز فروش تخت بیمارستانی در تهران

تخت بیمارستانی، تختی است که برای رفاه حال بیماران طراحی و ساخته می شود. این تخت ها در بیمارستان ها و منازل بیماران استفاده می شوند. استفاده از تخت بیمارستانی علاوه بر ایجاد امکاناتی برای راحت تر طی شدن دوران نقاهت، مراقبت از بیمار را برای پرستاران و همراهان راحت تر خواهد کرد. با استفاده از تخت های بیمارستانی تغییر موقعیت بیمار، امکان تغذیه و جا به جایی او نیز به راحتی انجام خواهد شد. در صورت استفاده از تخت بیمارستانی لگن دار مشکلات مربوط به دفع بیمار هم کمتر خواهد شد.
ما در این محتوا قصد داریم بهترین مرکز فروش تخت بیمارستانی در تهران را به شما سروران گرامی معرفی نماییم.

جهت مطالعه محتوای ۴ دقیقه ای با ما همراه باشید.

انواع تخت بیمارستانی بر اساس نوع سیستم کنترل تخت

به طور کلی تخت های بیمارستانی با توجه به نوع سیستم کنترل بخش های مختلف تخت به سه دسته کلی تقسیم می شوند که عبارتند از:

 1. تخت بیمارستانی مکانیکی یا دستی: در این نوع از تخت بیارستانی، برای تنظیم سر، پا و ارتفاع از چرخش یک اهرم مکانیکی استفاده می شود. لازم به ذکر است که تخت مکانیکی ساده ترین نوع تخت بیمارستانی است.
 2. تخت بیمارستانی نیمه الکترونیک (نیمه برقی): در این نوع تخت، تنظیم ارتفاع دستی و تنظیم سر و پا برقی است.
 3. تخت بیمارستانی تمام الکترونیک (تمام برقی): در این نوع تخت بیمارستانی، تنظیم ارتفاع، سر و پا به صورت تمام الکترونیک است.
مرکز فروش تخت بیمارستانی در تهران - مهران مدیک

فروش تخت بیمارستانی با عالی ترین قیمت – مهران مدیک

انواع تخت بیمارستانی بر اساس تعداد قسمت های تغییر زاویه تخت(شکن)

یکی دیگر از معیار های دسته بندی انواع تخت بیمارستانی، تعداد قسمت های تغییر زاویه تخت می باشد. تخت بیمار از این قسمت ها که به آن شکن گفته می شود، می شکند و تغییر زاویه می دهد. انواع آن عبارتند از:

 1. تک شکن: در تخت های بیمارستانی تک شکن تنها زاویه سر تغییر می کند.
 2. دو شکن: در تخت های بیمارستانی دو شکن قسمت سر و پای تخت تغییر زاویه می دهد.
 3. سه شکن: در تخت های بیمارستانی سه شکن علاوه بر سر و پای تخت یک قسمت متحرک دیگر بین این دو قرار دارد. از این رو این نوع تخت ها بهترین مدل تخت بیمار هستند.
 4. چهار شکن: در این تخت ها علاوه بر سر و پای تخت یک قسمت متحرک دیگر بین این دو قرار دارد که در وسط خود دارای یک شکن دیگر است.

انواع تخت بیمارستانی با توجه به عملکرد آن ( مرکز فروش تخت بیمارستانی در تهران )

انواع تخت بیمارستانی بر اساس عملکرد آن ها عبارتند:

تخت معاینه:

تخت های معاینه معمولاً دو شکن هستند، دارای پایه های فلزی می باشند و سطح روی آن نیز فوم یا چرم است. معمولاً تخت های معاینه مکانیکی هستند اما نوع الکترونیکی آن ها نیز وجود دارد.

تخت اورژانس:

به طور کلی تخت های اورژانس برای جا به جایی سریع، چرخ های بزرگی دارند. در تخت های اورژانس برای حفظ بیمار در هنگام جا به جایی محافظ هایی تعبیه شده است. قابلیت اتصال کپسول اکسیژن، کنترل های هیدرولیک، ضربه گیر، تسمه های ثابت نگه داشتن بیمار از جمله ویژگی های این نوع تخت ها می باشد.

تخت بستری:

به طور کلی تخت های بستری در انواع مختلفی تولید می شوند. این تخت ها علاوه بر استفاده در بیمارستان ها و مراکز درمانیف استفاده خانگی نیز دارند.

تخت بستری اطفال:

بدنه و اسکلت تخت های بستری اطفال بسیار محکم می باشند. این تخت ها ساید های نرده ای دارند و سطح تخت نیز یک شکن، دو شکن یا سه شکن است. همچنین این تخت ها دارای چرخ های بزرگ برای جا به جایی راحت می باشند.

تخت سی پی آر (CPR):

یکی از مهم ترین ویژگی های تخت های CPR این است که آن رسانای جریان الکتریسیته نیستند. چرا که دستگاه های الکتروشوکی احیای بیمارانی که دچار ایست قلبی شده اند حامل جریان برق هستند. همچنین این تخت ها مقاوم در برابر فشاری هستند که به هنگام احیا به تخت وارد می شود. بخش های اورژانس و مراقبت های ویژه معمولاً از این تخت ها استفاده می کنند.

تخت ریکاوری:

تخت های ریکاوری دارای پایه های چرخ دار می باشند. بیمار پس از عمل و خروج از اتاق جراحی با این تخت به اتاق بستری انتقال داده می شود. حفاظ های بلند، ضربه گیر، پایه سرم و سبد نگهداری وسایل بیمار از بخش های اصلی این تخت است.

تخت معاینه زنان و زایمان یا ژنیکولوژی:

به طور کلی طراحی تخت های زایمان به گونه ای است که همه حالت های مختلف یک زایمان طبیعی را پوشش می دهد. لازم به ذکر است که مادر می تواند در طول زایمان و روزهای ابتدایی پس از زایمان روی همین تخت، بستری و معاینه شود. تخت ویژه زایمان از سه بخش عمده تکیه گاه، محل نشستن و دراز کشیدن و محل قرارگیری پاهای بیمار تشکیل می شود. این تخت دارای ضربه گیر و چرخ های بزرگی برای حرکت سریع و راحت در راه رو‌ها و سطوح مختلف است.

تخت اتاق عمل و جراحی:

به طور کلی تخت های جراحی یک سطح بلند و ایستا را فراهم می آورند که تمامی موقعیت های بدن بیمار را پوشش دهد. متحرک بودن بخش های مختلف و امکان اتصال قطعات لازم از جمله ویژگی های تخت های جراحی است. سطح روی تخت که بیمار روی آن قرار می گیرد از جنس فلز، پلاستیک یا کامپوزیت فلز ساخته‌ شده است. این سطح روی یک پایه ستون مانند که در نوع ثابت یا متحرک است قرار می گیرد.

مرکز فروش تخت بیمارستانی در تهران - مهران مدیک

بهترین شرکت فروش تخت بیمارستانی – مهران مدیک

تخت جراحی زیبایی:

تخت های جراحی پوست و مو در انواع الکترونیکی و مکانیکی تولید می شوند. تنظیم ارتفاع و تغییر زاویه تکیه گاه تخت از الزامات این نوع تخت است.

تخت دیالیز:

تخت های دیالیز قابلیت تبدیل شدن به صندلی را دارند. همچنین این تخت ها چرخ دار نیز هستند. بی حرکت ماندن بیمار در طول دیالیز و همچنین راحتی پرستار از جمله ویژگی هایی است که در ساخت این نوع تخت به آن دقت می شود.

تخت ارتوپدی:

در تخت های ارتوپدی محل هایی برای بستن و درست قرار دادن دست یا پای شکسته در بخش های مختلف آن تعبیه شده است. این تخت سایر امکانات تخت بستری را نیز دارد.

تخت بیمارستانی روانپزشکی:

در طراحی این تخت ها امنیت بیمار در نظر گرفته‌ شده است. تخت های روانپزشکی معمولاً ساده و مکانیکی هستند.

جمع بندی

مهران مدیک برترین مرکز فروش تخت بیمارستانی در تهران می باشد که با بهره گیری از کارشناسانی مجرب و آکادمیک در حوزه فروش تجهیزات بیمارستانی و پزشکی فعالیت می کند. تمامی محصولات موجود در این فروشگاه از بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ها برخوردار می باشند. شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت خرید انواع تخت بیمارستانی با ما در ارتباط باشید.

با تشکر از همراهی شما عزیزان
تحریریه مهران مدیک

 • کارشناس فروش :    ۰۹۱۲۰۲۳۶۸۰۲
 • ۵/۵ - (۱ امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *