تجهیزات پزشکی

شرکت تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی تهران

شرکت تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی تهران - مهران مدیک

معرفی بهترین شرکت تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی تهران

در طول تاریخ و با گذر زمان تا به امروز دندانپزشکی یکی از اساسی ترین و مهم ترین رشته های پزشکی محسوب می شود که تعداد مراجعه کنندگان به آن بسیار زیاد است. ابزارآلات و تجهیزات دندانپزشکی نیز از بنیادی ترین بخش های یک مطب می باشد که شناخت کامل و آشنایی با کاربرد هر یک از آن ها ضروری بوده و می تواند تسلط پزشک را نشان دهد.
به علاوه کارکرد صحیح این تجهیزات سبب می شود تا دندانپزشک به درستی کار خود را انجام دهد تا رضایت مندی مشتری را به همراه داشته باشد. از این رو تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی به عنوان یکی از مشاغل پر در آمد در حوزه تعمیرات می باشد. افزون بر این، در طول استفاده پزشک از تجهیزات دندانپزشکی حداقل یک بار در سال به چنین حرفه ای جهت تعمیر ابزارآلات و بررسی عملکرد صحیح آن ها نیاز دارد.
ما در این مقاله قصد داریم تا به شما عزیزان بهترین شرکت تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی تهران و انواع ابزارآلات و تجهیزات مورد نیاز در زمینه دندادنپزشکی معرفی نماییم.

جهت مطالعه و فهم بیشتر ادامه مطالب با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع تجهیزات دندانپزشکی

تمامی تجهیزات دندانپزشکی در طبقات ابزار های دستی، انگشتی، پریودنتال، ماشینی و ترمیم آمالگام تقسیم بندی می شوند. ابزارآلات مورد نیاز در زیمنه دندانپزشکی زیر مجموعه یکی از این گروه ها قرار می گیرند. در این بخش به تقسیم بندی انواع تجهیزات دندانپزشکی می پردازیم.

ابزار های دستی| شرکت تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی تهران

این تجهیزات عبارتند از:

آینه دندانپزشکی Dental Mirror

از این ابزار که ساده ترین نوع تجهیزات دندانپزشکی است، جهت کنار زدن گونه، زبان و ارائه زاویه دید بهتر و انعکاس نور مورد استفاده قرار می گیرد. قسمت هایی از دهان که به صورت مستقیم قابل مشاهده نیستند با به کارگیری آینه قابل مشاهده می شوند. این ابزار دندانپزشکی در دو نوع پلاستیکی (یک بار مصرف) و فلزی با قابلیت اتوکلاو تویلد و به بازار عرضه می شوند.

مزایای آینه دندانپزشکی:

 1. دسترسی به دید غیر مستقیم
  استفاده از آینه می تواند زاویه دید بازتر و بزرگتری را در اختیار دندانپزشک قرار دهد تا قادر به مشاهده تمام نقاط دهان و دندان ها باشد.
 2. انعکاس و تاباندن نور به سطوح مورد نیاز
  تامین نور مورد نیاز برای سطوحی که قرار است بر روی آن کاری انجام گیرد.
 3. کنار زدن بافت های نرم
  عقب کشیدن بافت هایی همچون بافت درون گونه و زبان سبب می شود تا دید بهتری نسبت به دندان ها برای پزشک ایجاد شود.

سوند دندانپزشکی Dental Explorer

دندانپزشکان از این ابزار برای معاینه دندان ها و تشخیص پوسیدگی ها و جرم های دندانی استفاده می کنند. به علاوه این وسیله جهت تست سلامت و بررسی میزان سختی سطح دندان ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

پنس یا پلایر رل پنبه Cotton plier

به دلیل دارا بودن زوایا و سری های مختلف می توان از این وسیله برای برداشتن، جایگذاری و انتقال وسایل و ذرات ریز از قبیل ریزپنبه، رل پنبه، تکه های ترمیم افتاده و … بهره مند شد.

ابزارآلات پریودنتال

این گروه از تجهیزات دندانپزشکی شامل موارد زیر است:

اسکالر ها و جرم گیر های سبک

این تجهیزات در زمینه رفع رسوبات و جرم های نرم سطحی کاربرد دارند. اسکالر ها جرم گیر های سبک در سه نوع موجود هستند که عبارتند از:

 1. MF 4/5
 2. Drury scalers
 3. Fine excavators

اسکالر ها و جرم گیر های پیشرفته

برای برداشتن جرم ها و لکه های سنگین استفاده از جرم گیر های سبک توصیه نمی شود. در عوض نوع پیشرفته تر از اسکالر تولید شده است که با نام اسکالر های هوی شناخته می شود. انواع اسکالر های پیشرفته شامل موارد زیر است:

 1. Scaler 152
 2. Jacquette 1
 3. Jacquette 2
 4. Jacquette 3
 5. American pattern B
 6. Excavator
 7. Hoe scaler
 8. Cushion scaler

کورت ها

 1. کورت های یونیورسال یکی از تجهیزات پریودنتال دندانپزشکی محسوب می شود که قادر به تراشیدن و حذف رسوبات، از بین بردن رنگ زرد از روی دندان ،تراش سطوح بالا و زیر لثه ای و رفع بافت نرم پوشاننده پاکت پریو یا سطح ریشه می باشد.
 2. گریسی کورت ها که به شکل نیم دایره ای مسطح شاخته شده است، دارای یک لبه پایین تر از دیگری است. از زاویه ی ۷۰ درجه تا سطح ریشه دندان استفاده می شود.

ابزار های ترمیم آمالگام | شرکت تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی تهران

تجهیزات ترمیم آمالگام شامل ۵ ابزار زیر است که در این قسمت به تشریح آن ها می پردازیم.

کندانسور Condenser

جهت فشردن و متراکم کردن مواد ترمیمی درون حفره دندان کارایی دارد.

کارور Dental Carver

کارور یکی از ابزاری است که شکل و سطح دندان را بعد از قرار دادن ماده ترمیمی شبیه به دندان طبیعی فرم می دهد. رایج ترین و پرکاربرد ترین نوع کارور، کارور لوزی می باشد.

برنیشر Burnisher

این وسیله وظیفه صاف نمودن، شکل دهی و پالیش یا پرداخت آمالگام قبل از سفت شدن را بر عهده دارد. اشکال متنوعی از آن وجود دارد که نوع توپی برنیشر پرکاربرد تر است.

الواتور Elevator

هنگامی که با تشخیص پزشک تصمیم بر خارج کردن دندان یا ریشه های دندان شد، برای لق کردن دندان از طریق قطع اتصالات بافت نرم (لثه) و اتصالات دندان و استخوان اطراف آن از این ابزار استفاده می شود. این عمل باعث شل شدن و خروج راحت تر دندان خواهد شد.

فورسپس Forceps

در مرحله خارج کردن دندان بعد از لق شدن آن به وسیله الواتور و جداسازی دندان از بافت لثه، این ابزار دندان را از داخل استخوان خارج می کند. به صورت کلی نوک فورسپس های فک بالا به صورت مستقیم در امتداد دسته قرار می گیرد. اما نوک فورسپس های فک پایین نسبت با دسته یک زاویه تقریباً ۹۰ درجه می سازد.

ابزار های انگشتی

تجهیزات انگشتی دندانپزشکی عبارت است از:

فایل اندودنتیک Endodontic File

فایل وسیله ای فلزی است که از آن در درمان ریشه و عصب کشی و پاکسازی داخل کانال ریشه به کار گرفته می شود. اصولاً انواع فایل ها از استیل ضد زنگ Stainless Steel و یا نیکل تیتانیوم (Ni-Ti) ساخته می شود. فایل های اندودنتیک بر اساس میزان ضخامت نوک قسمت برنده آن ها شماره گذاری می شوند.

ابزار های ماشینی

توربین دندانپزشکی (هندپیس با سرعت بالا)

از این دستگاه برای موارد مختلفی مانند تراش دادن دندان، برداشتن پوسیدگی ها،روکش ،پالیش و پرداخت ترمیم ها مورد استفاده قرار می گیرد. نام دیگری که این دستگاه بدان شناخته می شود، دریل دندانپزشکی می باشد.

آنگل (هندپیس با سرعت پایین)

آنگل ابزاری است که می تواند برای اعمال مختلفی از جمله مراحل نهایی برداشت پوسیدگی ها، بروساژ و پروفیلاکسی در جرمگیری، پرداخت و پالیش ترمیم ها و … به کار رود.

تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تهران با مهران مدیک

ما در مجموعه مهران مدیک تمامی خدمات تعمیر انواع تجهیزات دندانپزشکی و پزشکی را با قیمتی مقرون به صرفه و با بکارگیری بهترین تجهیزات و ماشین آلات و مجرب ترین کادر متخصص برای شما عزیزان فراهم نماییم.

جمع بندی

همانطور که اشاره شد، وجود لوازم و تجهیزات دندانپزشکی سالم و بهداشتی در مطب از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.
ما در این محتوا سعی کردیم تا برجسته ترین و مهم ترین تجهیزات دندانپزشکی را به شما معرفی کرده و شما را با ساز و کار هر یک آشنا کنیم. مهران مدیک بهترین شرکت تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تهران است که برای اینکه رضایت مخاطبان را جلب نماید، محصولات خود را با قیمت و کیفیتی مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.
ما در این مجموعه سعی داریم تا برند های مختلف موجود در بازار را به دست مصرف کنندگان عرضه کنیم. این امر سبب می شود مشتری آسان تر بتواند کالای پزشکی مد نظر خود را از بهترین شرکت تهیه نماید.

شرکت مهران مدیک با دارا بودن ضمانت اصل بودن کالا، ارسال سریع و قیمت مناسب از محبوب ترین شرکت های توزیع کننده می باشد.

کارشناس فروش :    ۰۹۱۲۰۲۳۶۸۰۲

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *