تخت بیمارستانی, دسته‌بندی نشده

بهترین شرکت سازنده تخت بیمارستانی در تهران

بهترین شرکت سازنده تخت بیمارستانی در تهران - مهران مدیک

آشنایی با بهترین شرکت سازنده تخت بیمارستانی در تهران

همانطور که می دانید، بیمارستان به عنوان خانه دوم برای بیماران، سالمندان، پرستاران و حتی پزشکان شناخته می شود. بنابراین باید شرایطی بر بیمارستان یا مراکز درمانی حاکم شود تا آرامش و راحتی بیماران فراهم گردد. از این رو استفاده از انواع تخت های بیمارستانی در دوره استراحت و درمان بیماران در ایجاد بستری امن و آرام کمک شایانی می کند.
تخت بیمارستانی (Hospital  bed) به تختی گفته می شود که در طول شبانه روز می تواند محلی برای استراحت بیماران، معلولین، افراد سالمند و ناتوانی های جسمی به ارمغان آورد. این تخت ها پس از جراحی های سنگین و در دوران نقاهت و درمان بیماران در منازل، کلینیک ها و مراکز درمانی بسیار کاربردی هستند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با بهترین شرکت سازنده تخت بیمارستانی در تهران آشنا کنیم.

جهت مطالعه محتوای ۴ دقیقه ای زیر با ما همراه باشید.

 انواع متنوع تخت های بیمارستانی

امروزه تخت های بیمارستانی یکی از اجزاء جدا نشدنی بیمارستان ها هستند. به طوری که در هر مکانی که برای استراحت بیماران و انجام انواع جراحی ها در نظر گرفته شده، نیاز به این تخت ها احساس می شود. تخت های بیمارستانی در سه نوع کلی دستی (مکانیکی)، برقی (نیمه اتوماتیک) و تمام اتوماتیک تولید می شوند.
مدت استفاده از تخت های بیمارستانی می تواند در انتخاب بهترین گزینه به شما کمک کند. تجهیزات پزشکی در راستای قدم گذاشتن در حوزه تکنولوژی هر روز پیشرفته تر شده و انواع جدیدی از آن ها به بازار عرضه می شوند. تخت های بیمارستانی نیز از این ویژگی مستثنا نیستند.
در ادامه به انواع و اقسام تخت های بیمارستانی می پردازیم:

بهترین شرکت سازنده تخت بیمارستانی در تهران - مهران مدیک

شرکت عرضه کننده انواع تخت های بیمارستانی در تهران – مهران مدیک

تخت بیمارستانی ساده | مهران مدیک بهترین شرکت سازنده تخت بیمارستانی در تهران

این تخت ها یکی از تجهیزات پزشکی است که برای انجام معاینه های اولیه در مراکز درمانی بسیار پر کاربرد هستند. تخت های بیمارستانی ساده در دو قالب تک شکن یا دو شکن تولید و به بازار عرضه می گردند. تخت های ساده بدون چرخ هستند. اما به دلیل وزن سبکی که دارند مشکلی در جابه جایی آن ها رخ نمی دهد.

تخت بیمارستانی ژنیکولوژی

نوعی از تخت های بیمارستانی هستند که اغلب برای بیماران بخش زنان و زایمان مورد استفاده قرار می گیرد. ژنیکولوژی به عنوان روشی در علم پزشکی شناخته می شود که در آن پزشک جهت تشخیص بیماری های زنان و زایمان و معاینات دقیق باید از این نوع تخت ها استفاده نماید. این نوع از تخت ها قابلیت تبدیل سریع به تخت های مخصوص جراحی را دارند. در واقع شرایطی را برای مادران باردار فراهم می کند تا عمل زایمان به راحتی انجام شود.

این تخت ها همچون تخت های زایمان از مخزن استیل برخوردارند. شرکت های سازنده تخت های بیمارستانی ابعاد ۶۰ در ۱۶۰ سانتی متر را برای تخت های ژنیکولوژی در نظر می گیرند.

تخت بیمارستانی دیالیز

این نوع از تخت ها برای انجام عمل دیالیز و پس از آن قابل استفاده می باشد. به علاوه در امر نمونه گیری و انتقال خون به پرستاران کمک می کند. تمام مراکزی که در زمینه نمونه گیری و دیالیز فعالیت دارند، باید مجهز به چنین تخت هایی باشند.

 تخت بیمارستانی اطفال

کارایی تخت های اطفال برای کودکان می باشد. این نوع از تخت ها یک شکن در بخش زیر سر دارند که به صورت دستی یا اتوماتیکی قابل تنظیم هستند. در تخت های بیمارستانی مخصوص اطفال از تشکی به ضخامت ۱۰ سانتی متر استفاده شده است. به علاوه این تخت تا زاویه ۳۰ درجه قابل تنظیم است. از ویژگی های این تخت می توان به قابلیت ضد عفونی، شست و شو و جابه جایی آسان همراه با چرخ اشاره کرد. نقطه قوتی که این تخت ها نسبت به دیگر تخت ها دارا هستند، امکان اتصال سیستم توزین به آن ها می باشد.

تخت بیمارستانی ارتوپدی

تخت های ارتوپدی از جمله تخت هایی هستند که در انجام انواع جراحی های ارتوپدی بسیار مناسب می باشند. در واقع این نوع از تخت های بیمارستانی مشخصه هایی دارند که اغلب با دیگر تخت ها شباهت زیادی دارند. برخی از تخت های ارتوپدی از سیستم IP 66 برخوردار بوده که سبب ضد گرد و غبار و ضد رطوبت بودن این گونه تخت ها می شود. قابل ذکر است که با استفاده از تخت های بیمارستانی ارتوپدی امکان تصویر برداری از طریق اشعه ایکس برای پرستاران فراهم است. به علاوه تنظیم و کنترل زاویه این محصول به صورت دستی و برقی صورت می گیرد.

 حداکثر وزنی که این تخت ها می توانند تحمل کنند، برابر با ۳۰۰ کیلو گرم می باشد. تخت های ارتوپدی به صورت کاملا رادیولوسنت ساخته می شوند. شما می توانید با کمترین ارتفاع ممکن این نوع از تخت ها را از بازار تهیه فرمایید.

 تخت بیمارستانی روانپزشکی

از این نوع از تخت ها جهت بستری افرادی که دچار مشکلات روانی هستند، استفاده می شود. از تخت های روانپزشکی می توان در بیمارستان های روانی، تیمارستان ها و آسایشگاه ها بهره مند شد. به علاوه در طول درمان بیماران روانی به روند بهبودی بیماران کمک شایانی می کند.
خوشبختانه انواع تخت های روانپزشکی با قیمتی ارزان در بازار به فروش می رسند. علت این ارزانی طراحی ساده و تمامی دستی آن هاست.
این گونه تخت ها با ابعاد ۲۱۲*۹۰*۴۵ سانتی متر تولید می شوند. رویه تخت های بیمارستانی روانپزشکی از جنس فولاد می باشد. این تخت ها در قالب تک شکن تولید می شوند و تا وزن ۲۰۰ کیلو گرم را می توانند تحمل کنند.

تخت بیمارستانی پوست و مو

تمام کلینیک های تخصصی پوست و مو به این نوع از تخت های بیمارستانی نیاز دارند. این نوع از تخت ها می توانند در مراحل انجام عمل، ترمیم و درمان شرایطی را فراهم آورند که پزشک به راحتی به کار خود مسلط باشد. از طرفی در ساختار این تخت ها موادی به کار برده شده که دوام و کیفیت تخت را تضمین می کند.
قابلیت های ویژه این تخت:

  1. امکان تنظیم ارتفاع از ۵۰ تا ۹۵ سانتی متر
  2. بدنه مقاوم در برابر ضربه و خوردگی
  3. بدنه ساخته شده از ABS و رنگ الکترواستاتیک
  4. ماندگاری و دوام بالا

تخت بیمارستانی لگن خور

استفاده از لگن های متحرک سبب شده تا این تخت برای افرادی که دچار ناتوانی جسمی هستند و معلولین بسیار مناسب باشد. برخی از مدل های تولید شده از این محصول در قالب تک شکن یا دو شکن طرایح شده اند. علاوه بر این، تخت های لگن خور در منازل نیز کاربرد دارند.

بهترین شرکت سازنده تخت بیمارستانی در تهران - مهران مدیک

مهران مدیک بهترین شرکت تولید کننده تخت بیمارستانی در تهران

تخت بیمارستانی ICU

تخت هایی که در بخش ICU مورد استفاده قرار می گیرد، از ۴ موتور برخوردار است که به صورت تمام اتوماتیک تنظیم می شوند. بیمارانی که دچار سرطان یا سکته های مغزی و قلبی شده اند و در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند باید از این تخت ها استفاده کنند.

تخت ویژه CCU

این تخت از نوع سه شکن می باشد. شکن زیر سر تا ۹۰ درجه و شکن های زیر پا و زانو تا ۴۰ درجه قابلیت تنظیم دارند. تخت های بخش CCU از چهار چرخ و دو ترمز برخودارند که جابه جایی را برای بیماران به این بخش راحت کرده است. قسمت های مختلف تخت نیز به سه شکل الکتریکی، مکانیکی و هیدرولیکی تغییر می کنند.

تخت بیمارستانی نوزاد

کات نوزاد (تخت نوزادی) در مدل های متنوعی تولید می شوند. این مدل از تخت های بیمارستانی دارای دیواره های شفاف هستند که نظارت بر نوزادان را به راحتی فراهم می کند. این تخت ها از ۴ چرخ به همراه ترمز برخوردارند. به علاوه زاویه این تخت توسط یک اهرم دستی تغییر می پذیرد. وزن این تخت ها حدود ۲۰ کیلوگرم است. به همین دلیل تا بسیار سبک بوده و به راحتی جابه جا می شوند.

نکات قابل توجه هنگام خرید تخت های بیمارستانی

  1. به هنگام خرید تخت های بیمارستانی به میانگین وزن بیماران و تحمل وزن تخت توجه فرمایید.
  2. اگر قصد خرید تخت برقی دارید میزان قدرت موتور ها بسیار با اهمیت است.
  3. مدت زمان استفاده از تخت نیز باید در نظر گرفته شود.
  4. درصورت برقی بودن تخت تمامی دکمه های کنترل، ترمز چرخ ها، اتصالات بد ساید تخت (محافظ های کناری) را بررسی کنید.

سخن پایانی

تخت های بیمارستانی جهت ایمنی و راحتی بیماران در دوره درمان و استراحت تولید می شوند. به علاوه به کار پرستاران و پزشکان نیز سهولت می بخشید. این تخت ها در سه مدل دستی یا مکانیکی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک در بازار عرضه می شوند.

شرکت مهران مدیک بهترین شرکت سازنده تخت بیمارستانی در تهران با بیش از چندین سال تجربه در زمینه تولید و فروش انواع تجهیزات پزشکی در تهران می باشد.
شما می توانید با قیمتی مقرون به صرفه، انواع تخت های بیمارستانی را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *