تجهیزات پزشکی

بهترین فروشگاه تجهیزات پزشکی در تهران

بهترین فروشگاه تجهیزات پزشکی در تهران - مهران مدیک

آشنایی با بهترین فروشگاه تجهیزات پزشکی در تهران

امروزه تجهیزات پزشکی یکی از مهم ترین عامل موثر در درمان و مراقبت از بیماران می باشند. تجهیزات پزشکی شامل تمامی تجهیزات مصرفی، ابزار و دستگاه های پزشکی می باشد. این تجهیزات را بر اساس نوع کاربرد، دوام و محل مورد استفاده دسته بندی می کنند. این تجهیزات را در پیش گیری و کنترل سلامتی، تشخیص و درمان بیماری، مراقبت های ویژه و باز توانی بیماران در منزل و مراکز درمانی مورد استفاده قرار می دهند. باید بدانید تجهیزات پزشکی متنوعی وجود دارند و دسته بندی آن ها، در انتخاب محصول مورد نظر در هنگام خرید، تاثیر بسیار زیادی دارد. این تجهیزات را می توانید با بالاترین کیفیت از بهترین فروشگاه تجهیزات پزشکی در تهران تهیه کنید.
سروران گرامی جهت مطالعه مطالب ۴ دقیقه ای ذیل با ما همراه باشید.

تجهیزات پزشکی سنجشی چیست؟

 از تجهیزات پزشکی سنجشی به طور گسترده در منازل و مراکز درمانی جهت اندازه گیری علائم حیاتی و اصلی بدن، کنترل سلامتی، پیشگیری و بهبود بیماری ها استفاده می کنند. با استفاده از این تجهیزات می توان از پیشرفت بیماری های زمینه ای مانند بیماری های قلبی و سکته های مغزی و قلبی جلوگیری کرد. بهتر است همه افراد به خصوص افراد سالمند از تجهیزات پزشکی سنجشی اولیه مانند دستگاه فشار سنج خون، تب سنج، دستگاه تست قند خون و غیره در منزل استفاده کنند. حال با خرید این تجهیزات از بهترین فروشگاه تجهیزات پزشکی در تهران می توان این تجهیزات را دسترس داشته باشید تا در زمان نیاز مانند یک پزشک سیار به وضع بیماری خودتان رسیدگی کنید.

بعضی از این تجهیزات پزشکی سنجی را به صورت زیر بیان می کنیم.

 1. دماسنج پزشکی
 2. دستگاه تست قند خون
 3. فشار سنج بازویی دیجیتال

تجهیزات پزشکی تنفسی چیست؟

با استفاده از تجهیزات پزشکی تنفسی می توان به تنفس بیمار بنا به وضعیت آن در منازل و مراکز درمانی کمک بسیار زیادی را انجام داد. بهتر است بدانید ریه ها از مهم ترین بخش دستگاه تنفسی می باشند. این تجهیزات در بهبود عملکرد دستگاه تنفسی افراد مبتلا به بیماری های ریوی مانند سرطان ریه، آسم، برونشیت، کرونا و غیره تاثیر زیادی می گذارند. استفاده از این تجهیزات پزشکی موجب تنفس راحت تر این افراد می شود. این دستگاه ها  از پیشرفت بیماری های تنفسی جلوگیری می کنند. با استفاده از این تجهیزات می توان تا حدی این بیماری ها را کنترل کرد و این دستگاه ها درد بیمار را کاهش می دهند. بعضی از تجهیزات پزشکی تنفسی را به صورت زیر بیان می کنیم.

 1. دستگاه اکسیژن ساز
 2. دستگاه نبولایزر
 3. دستگاه ونتیلاتور
بهترین فروشگاه تجهیزات پزشکی در تهران - مهران مدیک

فروش تجهیزات پزشکی همراه با تخفیف ویژه – مهران مدیک

دستگاه اکسیژن ساز چیست؟

 تمام موجودات زنده برای زندگی کردن به اکسیژن نیاز دارند. اکسیژن ها از طریق ریه ها وارد بدن می شوند. حال خون اکسیژن را به قسمت های مختلف بدن می رساند. گاهی به دلیل بیماری یا عوامل دیگر، ریه های فرد به اکسیژن با خلوصی بیشتر از حالت عادی نیاز دارد به همین دلیل باید از دستگاه های اکسیژن ساز استفاده کرد. بهتر است بدانید بعضی از صنایع به اکسیژن خالص نیاز دارند و باید از این دستگاه ها در صنایع استفاده کرد. از دستگاه اکسیژن ساز یا تغلیظ کننده اکسیژن برای تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران استفاده می کنند. این دستگاه ها می تواند جایگزین مناسبی برای کپسول اکسیژن باشد.

انواع دستگاه اکسیژن ساز در بهترین فروشگاه تجهیزات پزشکی در تهران

دستگاه‌ های اکسیژن‌ ساز را بنا به کاربرد و نوع استفاده آن ها به دو دسته کلی زیر تقسیم می کنند.

 1. اکسیژن‌ ساز‌ خانگی یا ثابت
 2. اکسیژن ساز پرتابل یا بیمارستانی

دستگاه نبولایزر چیست؟

ریه ها جزء مهم ترین اعضای بدن می باشند. وظیفه ریه ها رساندن اکسیژن به قسمت های مختلف بدن می باشد. در صورتی که ریه های فرد دچار مشکل شده باشد، تنفس فرد دچار مشکل می شود. حال با استفاده از دستگاه نبولایزر می توان به این بیماران کمک کرد. دستگاه نبولایزر را به منظور درمان و دارو رسانی راحت تر به بیماران های تنفسی مانند آسم استفاده می کنند. این دستگاه دارو هایی که در حالت مایع یا محلول هستند را به صورت بخار در می آورد تا از طریق هوا و ذره های بسیار کوچک آب و با استفاده از ماسک به اندام تنفسی فرد برسد. استفاده از این دستگاه ها در دارو هایی است که لازم است جذب آن ها توسط ریه ها صورت بگیرد.

انواع دستگاه نبولایزر دارو

دستگاه های نبولایزر خانگی و بیمارستانی به صورت پرتابل قابل حمل و ثابت مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها بنا به تکنولوژی مورد استفاده در تبدیل دارو به حالت بخار به ۳ دسته کلی زیر تقسیم می شوند:

 1. دستگاه جت نبولایزر یا نبولایزر پنوماتیک (Jet Nebulizer)
 2. دستگاه نبولایزر اولتراسونیک (Ultrasonic Nebulizer)
 3. دستگاه مش نبولایزر (Mesh Nebulizer)
بهترین فروشگاه تجهیزات پزشکی در تهران - مهران مدیک

خرید تجهیزات پزشکی از بهترین مرکز با قیمت مناسب – مهران مدیک

دستگاه ونتیلاتور چیست؟

از دستگاه ونتیلاتور که به آن ماشین تهویه مکانیکی نیز می گویند در بیمارانی که مشکل تنفسی دارند استفاده می کنند. دستگاه تنفس مصنوعی یا ونتیلاتور از مهم ترین بخش تجهیزات پزشکی تنفسی می باشد و این دستگاه ها بنا به شرایط جسمانی و تنفسی بیماران به فرآیند تنفس آن ها کمک بسیار زیادی می کنند. از این دستگاه ها در افراد مبتلا به بیماری های حاد تنفسی که امکان انجام فرآیند تنفس به صورت طبیعی را ندارند استفاده می کنند.

انواع دستگاه ونتیلاتور در بهترین فروشگاه تجهیزات پزشکی در تهران

ونتیلاتور ها دارای انواع مختلفی می باشند که بعضی از این دستگاه ها را به صورت زیر بیان می کنیم.

 1. ونتیلاتور فشار منفی
 2. ونتیلاتور فشار مثبت
 3. دستگاه ونتیلاتور بیمارستانی ثابت
 4. دستگاه ونتیلاتور بیمارستانی پرتابل
 5. دستگاه ونتیلاتور فشار ثابت
 6. دستگاه ونتیلاتور حجم ثابت
 7. دستگاه ونتیلاتور زمان ثابت
 8. دستگاه ونتیلاتور فرکانس بالا

سخن پایانی

تجهیزات پزشکی دستگاه هایی هستند که به روند بهبود بیماران کمک بسیار زیادی می کنند.

حال باید تجهیزات پزشکی با کیفیت را برای بیماران خود تهیه کنید.

بهتر است بدانید با خرید تجهیزات پزشکی با کیفیت از بهترین فروشگاه تجهیزات پزشکی در تهران می توانید به بیماران کمک کنید.

شرکت مهران مدیک یکی از بهترین فروشگاه های تجهیزات پزشکی در تهران می باشد. این شرکت تمامی تجهیزات و محصولات پزشکی را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به مخاطبین خود ارائه می دهد.

سروران گرامی شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و خرید انواع تجهیزات پزشکی با مشاوران ما در ارتباط باشید.

با تشکر از همراهی شما سروران گرامی
تحریریه مهران مدیک

راه های ارتباطی

 • کارشناس فروش :    ۰۹۱۲۰۲۳۶۸۰۲
 • ۵/۵ - (۱ امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *