تخت بیمارستانی

انواع تخت بیمارستانی برای منزل

انواع تخت بیمارستانی برای منزل - مهران مدیک

آشنایی با انواع تخت بیمارستانی برای منزل

امروزه جهت رفاه حال بیماران تخت های بیمارستانی متنوعی طراحی و تولید شده اند. از این تخت ها می توان برای بهبودی هر چه سریع تر بیماران در منزل استفاده کرد. این تخت ها امکانات بسیار زیادی را در اختیار بیماران و همراهان آن ها قرار می دهند. استفاده از این تخت های بیمارستانی باعث می شود که دوران نقاهت و مراقبت از بیماران برای همراهان آن ها راحت تر شود. می توانید با بهترین قیمت انواع تخت بیمارستانی برای منزل را برای راحتی بیماران تهیه کنید.

 جهت مطالعه ادامه مطالب ۴ دقیقه ای ذیل با ما همراه باشید.

کارایی تخت بیمار

تعداد شکن ها از جمله مشخصه های مهمی هستند که می توانند در انواع تخت بیمارستانی وجود داشته باشد. اگر این تخت های بیمارستانی شکن دار از جنس مرغوبی تهیه شوند آن گاه دارای کارایی های بسیار زیادی می باشند. حال اگر این تخت ها دارای مکانیزم برقی باشند آن گاه به راحتی می توانند وزن مورد نیاز بیماران را تحمل کنند. برای سهولت در کار ها می توان از این تخت ها استفاده کرد.

تخت های بستری علاوه بر خاصیت جابجایی در ارتفاع و زاویه، با داشتن ریل های جانبی به صورت مکانیکی یا یا اتوماتیک می توانند به راحتی جا به جا شوند. برخی از تخت ها دارای قابلیت تنظیم زاویه می باشند و برای جلوگیری از زخم بستر بیمار از این تخت ها استفاده می کنند.

انواع تخت بیمارستانی بر اساس مکانیزم

تخت های بیمارستانی با توجه به نوع سیستم کنترلشان به دو دسته کلی زیر تقسیم می شوند.

  1. تخت بیمارستانی مکانیکی
  2. تخت بیمارستانی برقی
انواع تخت بیمارستانی برای منزل - مهران مدیک

فروش تخت بیمارستانی برای منزل با بهترین هزینه – مهران مدیک

تخت بیمارستانی مکانیکی

تخت مکانیکی دارای اهرم های دستی برای تنظیم ارتفاع و تغییر موقعیت بالا تنه و پایین تنه می باشند. تخت های مکانیکی جزء ساده ترین انواع تخت های بستری می باشد. این تخت ها دارای ۳ هندل متفاوت برای تغییر موقعیت های مختلف تخت می باشند. از این تخت ها به صورت چرخشی نیز استفاده می کنند. در تخت بیمارستانی مکانیکی از اهرم های مکانیکی برای جا به جایی و تغییر موقعیت در نواحی مختلف استفاده می کنند.

پرستاران و همراهان بیمار با توجه به وضعیت بیمار می توانند با چرخاندن هندل های مورد نظر تغییرات لازم را در ارتفاع، قسمت بالا تنه و پایین تنه بیمار ایجاد کنند.

تخت بیمارستانی برقی

تخت برقی دارای تکنولوژی پیشرفته تری نسبت به تخت های قدیمی و مکانیکی می باشند. این تخت ها شرایط راحت تر و بهتری را برای همراهان بیمار و پرستاران فراهم می کنند. برای تولید این تخت ها از ۳ الی ۴ موتور دی سی استفاده می کنند. بهتر است بدانید موتور های تخت برقی با برق ۲۴ ولت تغذیه می شوند که این ولتاژ برق هیچ گونه خطری برای بیماران به وجود نمی آورند.

با استفاده از موتور های الکتریکی در تخت های برقی می توان تغییر موقعیت در زوایای مختلف کنترل کرد. استفاده از این موتور ها کار را برای بیماران و همراهانشان آسان تر می کنند.

تخت های مورد استفاده در بیمارستان ها دارای انواع متحرک و ثابت می باشند. این تخت ها را می توان از نظر جنس نیز تقسیم بندی کرد. این تخت ها را در جنس های پلاستیکی، تمام ABS، فلزی و غیره نیز تولید می کنند. همچنین برخی از این تخت ها قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند که این امر نیز باعث می شود که تخت ها از یکدیگر متمایز شوند.

انواع تخت بیمارستانی برای منزل - مهران مدیک

خرید تخت بیمارستانی با قیمت مناسب برای منزل – مهران مدیک

استفاده از تخت بیمارستانی برای منزل

با توجه به این که برخی بیماران نیاز به استفاده از دستگاه های بیمارستانی ندارند، انتقال بیمار به خانه و استفاده از تخت بیمارستانی برای منزل علاوه بر استراحت بیماران، به بهبود روحیه بیماران کمک بسیار زیادی می کنند. استفاده از این تخت ها به کاهش هزینه ها کمک شایانی می کنند.

کلاً منازل خود بیماران مکانی برای آرامش و آسایش آن ها می باشد زیرا با قرارگیری بیماران در جمع خانواده، روحیه بیماران نیز تقویت می شود. از این رو استفاده از این تخت ها در خانه، راحتی و ایمنی بیشتری را برای بیماران فراهم می کنند.

خرید انواع تخت بیمارستانی برای منزل

بهتر است برای خرید تخت های بیمارستانی برای منزل به نکات زیر توجه کنید.

اولین نکته در خرید تخت های بیمارستانی، استاندارد بودن تخت های بیمارستانی می باشد. خرید تخت بیمار از شرکت های مورد تایید وزارت بهداشت را تهیه کنید. این تخت ها علاوه بر توانایی تحمل وزن بیمار و همین طور مورد تایید بودن کیفیت مواد مورد استفاده، ایمنی بیمار را فراهم می کنند.

انتخاب تعداد شکن ها کاملاً وابسته به وضعیت بیمار و میزان نیاز آن ها به استراحت و طی کردن دوره درمان بیماری می باشد. استفاده از تخت بیمارستانی سه شکن برای بیمارانی که نیاز به استراحت طولانی مدت دارند، توصیه می شود.

تخت بیمارستانی برقی و مکانیکی دارای فرآیند های یکسانی می باشند اما نیروی محرکه لازم برای تغییر شرایط در تخت برقی، با فشردن یک دکمه و نیروی الکترو موتور می باشد. حال باید در تخت های مکانیکی  توسط اهرم های دستی و نیروی انسانی تخت ها را تغییر ارتفاع داد. باید بدانید انتخاب برقی یا دستی بودن تخت بیمارستانی وابسته به مبلغ مورد نظر، طول دوره درمان و میزان نیاز بیمار به جا به جایی می باشد. در صورتی که قیمت تخت بیمارستانی برای شما مهم باشد شاید تخت بیمارستانی دستی را انتخاب کنید اما در صورتی که بیمار شما نیاز به استراحت طولانی تر و جا به جایی بیشتری داشته باشد، بهتر است تخت های بیمارستانی برقی را برای بیمار تهیه کنید.

زمانی که تخت ها دارای قابلیت تنظیم ارتفاع باشند. این قابلیت باعث می شود که جا به جایی و بالا و پایین کردن بیمار راحت تر انجام شود. زمانی که این تخت ها را با این قابلیت تهیه می کنید، استفاده از این تخت ها دوره درمان برای بیماران را راحت تر می کند.

کلام آخر

بهتر است با توجه به بودجه خود از تخت های مجهز استفاده کنید تا بیماران راحت تر باشند و بیماری آن ها زودتر درمان شود.

شرکت مهران مدیک چندین سال است که در زمینه تولید و فروش انواع تجهیزات پزشکی فعالیت می کند و شما می توانید با بهترین قیمت انواع تخت بیمارستانی برای منزل را از این فروشگاه تهیه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *